Aanbieding!

Kunstkaarten landschappen assorti

set van 10 kaarten 15 x 15 cm

Oorspronkelijke prijs was: €32,50.Huidige prijs is: €20,00.

10 kunstkaarten landschappen assorti
afmeting  15 x 15 cm.

Deze set van 10 kunstkaarten bestaat uit een selectie van schilderijen van de volgende kunstenaars:
.Jan Kooistra, Rein Pol, Ton Dubbeldam, Maarten ’t Hart, Ger Stallenberg, Reinder Homan en anderen.

Deze kunstkaarten bieden aan de binnenzijde ruimte voor het schrijven van een persoonlijke boodschap.

  • Dubbele kaart
  • Uitgevoerd op high quality papier
  • Voorzien van witte enveloppe.
  • Vierkant – 15 x 15 cm

Over de kunstenaar

Ton Dubbeldam

De Vismarkt in Groningen, de oevers van het Reitdiep, een terras in een Frans dorpje, een veld met rode bloemen…. Ton Dubbeldam (1957) heeft de gave om alledaagse gewone plaatsen op een dusdanig unieke en karakteristieke wijze op het schildersdoek vast te leggen, dat we het gevoel krijgen een prachtige droomwereld in te stappen.

Stijl & Opleiding

Zijn stijl is te omschrijven als een combinatie van realisme, impressionisme, pointillisme en luminisme. De schilderijen ogen zowel figuratief als abstract en kenmerken zich door een aangename balans in compositie. Kijkend naar het werk van Dubbeldam zie je hoe de wereld van vorm door hem beleefd wordt. Uiteenvallend in ontelbaar veel kleuren in een harmonisch ritme.

Dubbeldam volgde van 1976 tot 1983 de Academie Minerva in Groningen. Nadat hij de Minerva had afgerond is hij blijven experimenteren met zelfbedachte technieken en heeft hij zijn eigen stijl ontwikkeld waarin veel kleur, bijzondere lichtvallen en een vleugje mystiek zijn handelsmerk zijn.

Collectie

Stips biedt giclées van een aantal van de mooiste werken van Ton Dubbeldam. Deze worden in een gelimiteerde oplage verkocht. Dubbeldam´s originele schilderijen zijn o.a. te koop bij Galerie Harms in Rolde.

Meer links over Ton Dubbeldam

Ton Dubbeldam's eigen website
Ton op Facebook


Jan Kooistra

Van verdroomde werkelijkheden tot schilderachtig realisme.

Jan Kooistra (1950-2021) was van jongs af aan bezig met tekenen en schilderen. Zijn liefde voor het klassieke realisme en de oude Hollandse meesters is duidelijk terug te zien in zijn werk dat een bijzondere fijngevoeligheid ademt.

De natuur, de schepping en religie waren voor hem onuitputtelijke bronnen van inspiratie van waaruit zijn werk ontstond. Het  Friese landschap, de Waddenzee, de dieren en de bloemen… waren voor Kooistra stille uitnodigingen om het penseel ter hand te nemen.

Zijn galerie was gevestigd in Dokkum, alwaar hij een permanente expositie van zijn werk had. Aanvankelijk schilderde hij veel in aquarel, maar zijn latere schilderijen zijn bijna allemaal op basis van olieverf. Zijn werk is figuratief met duidelijke details. Van enkele van zijn doeken zijn giclées uitgebracht in gelimiteerde oplage.

Kooistra was een autodidact schilder die zich kon verheugen op een groeiende groep liefhebbers. Grote exposities met zijn werk zijn gehouden in o.a. kasteel Groeneveld in Baarn, het Singer Museum in Laren, Hotel Des Indes Den Haag, de Floriade in Zoetermeer en meer. Kooistra heeft ook schilderscursussen en lezingen gegeven. Er zijn meerdere boeken van zijn werk verschenen en ook was hij in verschillende tv-programma’s te zien bij o.a. Avro/Tros. De Evangelische Omroep maakte een portret van zijn werk in het programma “In beeld met Jan Kooistra”.

Meer links over Jan Kooistra

Jan Kooistra's eigen website
Collectie via Atelier Vorm & Leegte


Rein Pol

Rein Pol is een uniek, figuratief schilderend kunstenaar die met zijn werk veel bekendheid heeft gekregen. Treinen, trommels, portretten, stillevens en landschappen… vaak verrassend gedetailleerd en onderscheidend door het subtiele kleurgebruik.

Geschiedenis

Als kind tekende Rein al veel en maakte kalenderplaten, striptekeningen en portretjes. Voordat hij in 1971 naar de academie Minerva ging legde hij zich toe op het schilderen van toneeldecors en ontwierp hij affiches. In zijn jaren bij de academie is zijn grote talent pas helemaal tot volle uitdrukking gekomen. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat hij twee jaar na zijn afstuderen, werd aangesteld als docent aan diezelfde opleiding.

Rein Pol is geboren in 1949 in Groningen en heeft zich gevestigd in Stedum, een dorpje aan de spoorlijn tussen Groningen en Delfzijl. Hij komt uit een familie met twee broers en drie zussen en heeft zelf drie dochters.

Oog voor detail

De collectie kenmerkt zich door het scherpe oog van de meester met aandacht voor het meest kleinste detail. De verbeelding op het doek is bijzonder sprekend en in de composities blijkt veel aandacht te zijn voor kleurbalans, lichtval en ruimtewerking. Alhoewel het in eerste instantie lijkt of de wereld om ons heen precies zo op het doek verschijnt, blijkt toch elk schilderij juist een imaginatie van die werkelijkheid te zijn en wakkert daarmee ook ons eigen unieke voorstellingsvermogen aan.

De collectie Rein Pol bij Stips omvat hoofdzakelijk zijn werken met treinen.
De giclees zijn gelimiteerd in oplage.


Ger Stallenberg

Alledaagse zaken omvormen tot beeldende visuele poëzie… dat is waarin kunstschilder Ger Stallenberg zich een waar meester toont. Ger weet een ongekende diepte mee te geven in zijn schilderijen, omringd met een vleugje mystiek en een bijna sprookjesachtige sfeer. Puur, subtiel en eindeloos.

Realisme versus mystiek

Met zijn poëzie van licht en kleur slaagt hij erin een realistisch ogend tafereel een fijngevoelige meerwaarde mee te geven. De bloem op de voorgrond, de boom in het bos… ze tonen zich in landschappen die de eeuwen hebben doorstaan. Het is het vergankelijke in het onvergankelijke. Het is het noembare in het onnoembare. In elk werk ontstaat er een harmonie tussen deze contrasten, en zien we tegenstellingen, aanvullingen en overeenkomsten. Realisme en fantasie gaan hand in hand en de schilderijen van Ger Stallenberg bieden je dan ook alle mogelijkheid om bij weg te dromen en tot rust te komen in andere sferen.

Licht en kleur

Door het heldere kleurgebruik en de gelaagdheid in de opbouw krijgt het werk van Ger een sterke zeggingskracht die tijdloos te noemen is. Hij werkt zuiver en alleen vanuit zijn intuïtie en zijn fijnzinnige kleurgevoel.  Zijn schilderijen ontstaan direct in olieverf op het paneel, zonder dat er een schets van tevoren is gemaakt. Waar in het begin de verfvlekken nog abstract zijn, ontstaat er langzaamaan een beeld dat vooral uit kleur en licht bestaat. Dat beeld inspireert Ger weer tot de volgende stap en zo ontstaat een automatisch proces is, waarin het lijkt of dat het schilderij zichzelf schildert.

“Als de landschappen die ik schilder je mee kunnen nemen in hun kleurenpracht en poëzie, als deze werelden je pakken en meevoeren naar een verre horizon en wat daarachter ligt, dan ben ik in mijn opzet geslaagd.”

Over Ger

Ger Stallenberg is geboren en getogen in Maastricht en heeft in 1979 de opleiding aan de Academie voor beeldende vorming in Tilburg afgerond. ‘Het Ware Huis’ in Lage Mierde is momenteel zijn thuisbasis: hier heeft hij zijn atelier, galerie en een winkel met Art Nouveau & Art Deco artikelen.