Kunstschilder Geke Hoogstins verstaat als geen andere de kunst van het portretteren van koeien, en dan vooral ons echt Nederlandse zwart wit gevlekte koeienras. Haar fascinatie voor deze dieren heeft al diverse prachtige schilderijen opgeleverd, en met dit werk is daar weer een geweldig exemplaar bijgekomen. Joy is een leuke vrolijke koe die duidelijk plezier in het leven heeft. Dansend in het weiland, zich niets aantrekkend van toeschouwers, was zij een ideaal model voor een bijzonder koeienportret. Geke kon er niet omheen om haar in al haar vreugde en blijdschap te schilderen.
Het portret van Joy is onderdeel van een serie van 6 koeienportretten. De namen van de andere dames zijn Flirt, Shy, Smart, Proud en Wise, genoemd naar de wijze waarop zij de kunstenares hebben geraakt. De koeien op deze werken kijken ieder op hun eigen onnavolgbare wijze nieuwsgierig naar wat er zoal om heen gebeurt. Geke geeft onze zwart witte Hollandse viervoeters ieder hun eigen unieke gezicht. En wij mogen hiervan meegenieten, echt geweldig!
Uitvoering
Joy van Geke Hoogstins is als giclee vervaardigd in de maten 30 x 90 cm en in 45 x 135 cm, respectievelijk in een gelimiteerde oplage van 280 en 150 stuks. Ieder exemplaar is voorzien van een door de kunstenaar gesigneerd certificaat met het unieke oplagenummer. We bieden dit werk naar keuze met of zonder lijst aan.
De koeien, de rust, prachtige natuur en de landelijke omgeving waar Geke Hoogstins woont en werkt is een bron van inspiratie voor haar schilderijen. Ze portretteert graag koeien, afgewisseld met landschappen. Haar werk is zeer verfijnd en haar perfectionistische karakter maken dat haar werk door de jaren heen steeds gedetailleerder is geworden. Maar vooral gaat het haar om het overbrengen van de emotie, van het gevoel! Dan krijgt een werk persoonlijkheid en draagt het de bezieling van zowel de kunstenaar als het onderwerp in zich.
Achtergrond
Geke Hoogstins is geboren in 1956 en bracht haar jeugd door in Friesland. In 1979 werd ze toegelaten aan de Academie Minerva in 1979, maar maakte eerst nog een zijsprong door te kiezen voor dans, theater en het onderwijs. Ze studeerde cum laude af aan de PABO, maar in 1996 begon toch het schildersbloed weer te borrelen en besloot ze zich volledig aan het schilderen te wijden. Zij heeft een eigen atelier, waar ze haar originele werk exposeert en ook werk in opdracht uitvoert.
Theater
Naast schilderen is Geke ook theatermaker. Schilderen en theater zijn voor haar onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dat gaat over verbeelden en over het uitdrukken van dat wat gevoeld en ervaren wordt. Meer over haar kun je lezen op www.gekehoogstins.nl
Een giclee is een zeer hoogwaardige kunstdruk, waar een een origineel schilderij aan ten grondslag ligt en die in overleg met de betreffende kunstenaar al of niet in gelimiteerde oplage wordt uitgebracht. De giclées bij Stips zijn allemaal uitgevoerd op een eerste kwaliteit canvas of fine art paper en op de kunstwerken zit een kleurgarantie van 75 jaar.
De canvas giclée-doeken zijn zo uitgevoerd dat de beeltenis doorloopt (of spiegelt). Het doek wordt omgeslagen om het spieraam en aan de achterzijde vastgezet, waardoor ook de zijkant van het kunstwerk mooi is. Daardoor is het ook geschikt om op te hangen zonder lijst. Hoe een giclée precies gemaakt wordt, kunt u lezen op deze pagina.
Het opspannen van een giclée
De giclée-doeken worden voor u met de hand opgespannen door het inlijstatelier Vorm & Leegte. Hier wordt op vakkundige wijze gewerkt en ook op het materiaal wordt niet bezuinigd. Er wordt altijd voor latten gekozen die qua dikte en breedte corresponderen met het formaat van uw kunstwerk, zodat het werk een optimale stabiliteit en stevigheid krijgt.
Fine art paper giclées
Sommige giclées zijn uitgevoerd op fine art paper i.p.v. canvas. Kunst op papier heeft een iets gladdere uitstraling. Kunst op papier wordt niet opgespannen maar of een foampaneel gezet. Daarna wordt het ingelijst.
Ophangklaar
Elk giclée dat we uitleveren is voorzien van een ophangmogelijkheid. Aan de achterzijde worden ogen en ophangdraad bevestigd, zodat u uw kunstwerk bij ontvangst meteen aan de wand kunt hangen.
Inlijst informatie
De inlijstmogelijkheden
Elk schilderij kan voorzien worden van een mooie omlijsting. Standaard bieden we onze kunstwerken in een mooie houten baklijst aan (beschikbaar in het zwart, wit, naturel of zwart met een zilverfront) of in een geheel verzilverde of vergulde lijst.
Jouw kunstwerk met een andere lijst laten uitvoeren
En soms wil je net even iets anders! Bijvoorbeeld een lijst die past bij de rest van je interieur, een klassieke lijst, extra breed, modern, smal, gekleurd, etc... In samenwerking met Atelier Vorm & Leegte kun je hier bij Stips dit schilderij kopen in de uitvoering opgespannen op frame en je zoekt zelf bij Vorm & Leegte een andere lijst uit (kan online of door een bezoek aan de lijstenmakerij). Jouw kunstwerk wordt dan in de gewenste lijst gemaakt.
Stap 1 Je bestelt het kunstwerk in de uitvoering: 'opgespannen op frame' Stap 2 Ga naar de lijstenafdeling van Atelier Vorm & Leegte en zoek daar de lijst van jouw keuze uit. Stap 3 Geef bij de lijstbestelling dezelfde maten op als het kunstwerk dat je besteld hebt en geef aan dat het een combinatiebestelling is. Stap 4 Wij gaan beide bestellingen combineren en leveren het ophangklaar aan je uit.
PS. Het is ook mogelijk real live een lijst te kiezen via een online videobelafspraak of door een bezoek te brengen aan de lijstenmakerij. Maak een afspraak.
Levertijd & Verzending
Levertijd giclees
Zodra u een giclee schilderij heeft besteld gaan we er meteen mee aan de slag. De opdracht wordt doorgegeven aan het atelier en de voorbereidingen worden getroffen. Zodra het doek van de kunstenaar binnen is gaan we het voor u opspannen en inlijsten.
• Van bestelling tot aan de aflevering kunt u uitgaan van een gemiddelde doorlooptijd van 5 tot 10 werkdagen. Mocht u een werk voor een bepaalde datum nodig hebben, dan laat het ons weten en we zullen het met voorrang behandelen.
Verzending Nederland
• gratis levering binnen Nederland bij bestellingen v.a. €75.- (m.u.v. hele grote werken)
Verzending Buitenland
• we kunnen naar vrijwel alle landen ter wereld versturen.
• de verzendkosten zijn afhankelijk van het land van bestemming en het formaat en gewicht
• voor de meeste Europese landen vindt u het verzendtarief meteen al in de winkelwagen
• als uw land er niet bij staat neem dan contact met ons op en we laten u het verzendtarief voor uw bestelling weten
• Na ontvangst van uw bestelling heeft u 14 dagen bedenktijd. U kunt het schilderij dan rustig bekijken en ophangen om te zien of het mooi in uw interieur past en of u het wilt behouden.
• Wilt u het giclee schilderij toch niet houden? Geen probleem. Stuur het onbeschadigd terug in de originele staat en verpakking en we storten binnen 10 dagen het aankoopbedrag aan u terug.
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om u een optimale winkelervaring te kunnen bieden en om statistieken en bezoekersgedrag bij te kunnen houden. Deze gegevens worden volledig anoniem verzameld.
Functioneel
Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.