Aanvullende informatie
| Afmetingen | 70 cm |
|---|---|
| Formaat | |
| Kunstenaar | |
| Materiaal | |
| Garantie | 75 jaar garantie op kleurechtheid |
Vanaf: €285,00
De stijl van Mondriaan, het surrealisme van Bas Sebus. Het blijkt wonderwel goed samen te gaan en heeft dit verrassende moderne werk tot gevolg.
De kunstschilder Bas Sebus heeft het o zo herkenbare Mondriaan schilderij met zijn opvallende kleurvlakken en zwarte lijnen omgetoverd op het doek tot een prop gekreukt papier. Een verrassend modern en eigentijds kunstwerk is zo ontstaan.
Filosofie en emotie: Dit schilderij is gebruikt voor de omslag van het boek ‘Emotie’ (Dylan Evans) dat in 2002 door het Lemniscaat is uitgegeven. Het gaat over de combinatie van rationaliteit en emotionaliteit in de filosofie. De prop is geschilderd als stilleven van een echte prop die is gemaakt van een bladzijde uit een Mondriaan-kalender.
Mondriaan van Bas Sebus heeft een gelimiteerde oplage van 125 stuks. Het is uitgevoerd als giclée in het formaat 70 x 70 cm en wordt geleverd met certificaat voorzien van het unieke oplagenummer, gesigneerd door de kunstenaar zelf.
We bieden dit werk naar keuze met of zonder lijst aan.
| Afmetingen | 70 cm |
|---|---|
| Formaat | |
| Kunstenaar | |
| Materiaal | |
| Garantie | 75 jaar garantie op kleurechtheid |
Bas Sebus is een autodidact kunstenaar die een stijl laat zien die we qua techniek kunnen scharen onder het conceptueel realisme, maar die in de uitbeelding heel vaak een vleugje surrealisme in zich draagt. Zo zien we bijvoorbeeld koeien onder een parasol op het strand, pennen die in de lucht lijken te zweven, een verkreukeld mondriaan schilderij, maar soms ook meer klassieke voorstellingen.
Hij heeft zich toegelegd op de schildertechnieken zoals beschreven in de boeken van Doerner en de Langlais, waarbij hij werkt met olieverf en tempera. Zijn stijl is verrassend en onderscheidend in het schildersoeuvre van deze tijd. Hij laat zich graag inspireren door filosofische- en literaire bronnen.
Achtergrond
Bas Sebus is geboren in 1961 en, ofschoon hij erg van tekenen hield, studeerde hij geneeskunde. Daarna vertrok hij naar Amsterdam, alwaar hij begon te schilderen. Hij woonde en werkte daar tot 2000 en verhuisde toen naar Hilversum. Hij werkt veel in opdracht voor o.a. de Holland Amerika lijn en voor uitgevers als Lemniscaat en de Wereldbibliotheek voor wie hij boekomslagen ontwerpt. In Amsterdam heeft hij ook masterclasses gegeven aan het “Amsterdam Institute for Painting” naast de leden van de groep “After Nature” (Peter Klashorst, Bart Domburg, Jurriaan van Hall) en schilders als Siert Dallinga en Frans Fransiscus.
Een giclee is een zeer hoogwaardige kunstdruk, waar een een origineel schilderij aan ten grondslag ligt en die in overleg met de betreffende kunstenaar al of niet in gelimiteerde oplage wordt uitgebracht. De giclées bij Stips zijn allemaal uitgevoerd op een eerste kwaliteit canvas of fine art paper en op de kunstwerken zit een kleurgarantie van 75 jaar.
De canvas giclée-doeken zijn zo uitgevoerd dat de beeltenis doorloopt (of spiegelt). Het doek wordt omgeslagen om het spieraam en aan de achterzijde vastgezet, waardoor ook de zijkant van het kunstwerk mooi is. Daardoor is het ook geschikt om op te hangen zonder lijst. Hoe een giclée precies gemaakt wordt, kunt u lezen op deze pagina.
De giclée-doeken worden voor u met de hand opgespannen door het inlijstatelier Vorm & Leegte. Hier wordt op vakkundige wijze gewerkt en ook op het materiaal wordt niet bezuinigd. Er wordt altijd voor latten gekozen die qua dikte en breedte corresponderen met het formaat van uw kunstwerk, zodat het werk een optimale stabiliteit en stevigheid krijgt.
Sommige giclées zijn uitgevoerd op fine art paper i.p.v. canvas. Kunst op papier heeft een iets gladdere uitstraling. Kunst op papier wordt niet opgespannen maar of een foampaneel gezet. Daarna wordt het ingelijst.
Elk giclée dat we uitleveren is voorzien van een ophangmogelijkheid. Aan de achterzijde worden ogen en ophangdraad bevestigd, zodat u uw kunstwerk bij ontvangst meteen aan de wand kunt hangen.
Elk schilderij kan voorzien worden van een mooie omlijsting. Standaard bieden we onze kunstwerken in een mooie houten baklijst aan (beschikbaar in het zwart, wit, naturel of zwart met een zilverfront) of in een geheel verzilverde of vergulde lijst.
En soms wil je net even iets anders! Bijvoorbeeld een lijst die past bij de rest van je interieur, een klassieke lijst, extra breed, modern, smal, gekleurd, etc... In samenwerking met Atelier Vorm & Leegte kun je hier bij Stips dit schilderij kopen in de uitvoering opgespannen op frame en je zoekt zelf bij Vorm & Leegte een andere lijst uit (kan online of door een bezoek aan de lijstenmakerij). Jouw kunstwerk wordt dan in de gewenste lijst gemaakt.
Stap 1 Je bestelt het kunstwerk in de uitvoering: 'opgespannen op frame'
Stap 2 Ga naar de lijstenafdeling van Atelier Vorm & Leegte en zoek daar de lijst van jouw keuze uit.
Stap 3 Geef bij de lijstbestelling dezelfde maten op als het kunstwerk dat je besteld hebt en geef aan dat het een combinatiebestelling is.
Stap 4 Wij gaan beide bestellingen combineren en leveren het ophangklaar aan je uit.
PS. Het is ook mogelijk real live een lijst te kiezen via een online videobelafspraak of door een bezoek te brengen aan de lijstenmakerij. Maak een afspraak.
Zodra u een giclee schilderij heeft besteld gaan we er meteen mee aan de slag. De opdracht wordt doorgegeven aan het atelier en de voorbereidingen worden getroffen. Zodra het doek van de kunstenaar binnen is gaan we het voor u opspannen en inlijsten.